f

Europejskie Centrum Pamięci i Pojednania - „Powstanie Styczniowe w powiecie ropczyckim” - kolejny wykład z cyklu „Spotkania z Historią”

plakat SzH 1 2017 kopia

 

Europejskie Centrum Pamięci i Pojednania serdecznie zaprasza na kolejny wykład z cyklu „Spotkania z Historią”. Tym razem przeniesiemy się w czasie o ponad 150 lat. Będziemy mieli okazję poznać przebieg walk powstańczych 1863 roku na ziemiach powiatu ropczyckiego.

Wykład zatytułowany „Powstanie Styczniowe w powiecie ropczyckim” wygłosi dr Jacek Magdoń -  historyk, doktor nauk humanistycznych, porucznik rezerwy Wojska Polskiego, inspektor Związku Strzeleckiego, instruktor Obrony Cywilnej oraz instruktor strzelectwa sportowego. Pan Magdoń jest również członkiem Towarzystwa Miłośników Ziemi Sędziszowskiej oraz wieloletnim nauczycielem historii w Liceum Ogólnokształcącym im. Ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp., jak również autorem wielu publikacji oraz artykułów historycznych.

Spotkanie odbędzie się 24 lutego (piątek) o godz. 18 w sali konferencyjnej Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica w Pustkowie Osiedlu. Wstęp bezpłatny. Zapraszamy!