f

Europejskie Centrum Pamięci i Pojednania - Plan filmu pt. "Stefania Łącka - Serce w pasiaku" w scenerii Ekspozycji Historyczno - Dydaktycznej przy Górze Śmierci - 1.06.2017 r.

2017 06 01 film Stefania Lacka serce w pasiaku 2

W dniu wczorajszym 1 czerwca w plenerach i scenerii Ekspozycji Historyczno – Dydaktycznej przy Górze Śmierci  kręcono ujęcia do filmu „Stefania Łącka - Serce w pasiaku”. Film opowiada o młodej redaktorce katolickiej Stefanii Łąckiej, która za udział w konspiracyjnym wydawnictwie trafiła najpierw do więzienia w Tarnowie, a później do kolejnych obozów. Podczas swojego uwięzienia  z wielkim poświęceniem niosła pomoc współwięźniarkom. Dzięki niej wiele z nich się uratowało.
Jest nadzieja, że osoba Stefani Łąckiej zostanie wyniesiona na ołtarze. Obecnie kończy się proces postulacyjny, który jest etapem prowadzącym do jej beatyfikacji.
Film powstaje w reżyserii Dawida Szpary, który jest jednocześnie jego producentem. Główną rolę odgrywa młoda aktorka Anna Gawęda pochodząca z Dąbrowy Tarnowskiej będąca absolwentką Warszawskiej Szkoły Teatralnej.
W produkcję filmu, realizowanego przez Gold Slide Film Studio zaangażowano około 400 osób, w tym wielu młodych aktorów amatorów, statystów i przedstawicieli grup rekonstrukcji historycznej. Film ma trwać 60 minut, pokazywany będzie w TVP. Premiera filmu planowana jest na październik – listopad bieżącego roku.

Więcej zdjęć w galerii Facebook:
https://www.facebook.com/pg/Ecpip/photos/?tab=album&album_id=1541181575931986

Zobacz także:
http://fundacja-monsignore.weebly.com/stefania-321261cka---serce-w-pasiaku.html
http://rdn.pl/?p=126970 http://tarnow.in/tarnow-planem-filmowym-dla-obrazu-stefania-lacka-serce-w-pasiaku-2/

 M.M.