f

Europejskie Centrum Pamięci i Pojednania - Zaproszenie do udziału w powiatowym konkursie historycznym - 18.10.2019 r.

2019 10 18 powiatowy konkurs historyczny 1 etap web

Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica wraz z działającym w jego strukturach Europejskim Centrum Pamięci i Pojednania organizuje konkurs historyczny związany z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej oraz 75. rocznicą ewakuacji niemieckich obozów pracy przymusowej przy poligonie Waffen SS Truppenübungsplatz Heidelager.

Konkurs organizowany jest pod patronatem Starosty Dębickiego i Wójta Gminy Dębica.

Konkurs „Niemieckie obozy pracy przymusowej w Pustkowie przy poligonie Waffen SS Truppenübungsplatz Heidelager w latach 1940-1944”, jest skierowany do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych z terenu powiatu dębickiego.

Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch etapach.
Pierwszy etap odbędzie się w dniu 18 października 2019 r., o godz. 10.00 w Domu Kultury w Pustkowie - Osiedlu 26A.
Następnie finaliści pierwszego etapu wezmą udział w drugim etapie, który odbędzie się w dniu 15 listopada 2019 r.

Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy historycznej naszego regionu oraz uwrażliwienie młodego pokolenia na wartości patriotyczne.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym przedsięwzięciu i skontaktowaniu się z Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica w Pustkowie-Osiedlu, tel. 14 681 10 06, e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., Pustków-Osiedle 26A.
W celu uzgodnienia szczegółów do dyspozycji pozostaje pan Marian Matkowski tel. 887 628 900, e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. , który z ramienia CKiB Gminy Dębica przygotowuje konkurs.