f

Europejskie Centrum Pamięci i Pojednania - Zaproszenie I etap konkursu historycznego – "100. Niepodległa 1918–2018” w Domu Kultury w Pustkowie Osiedlu.

Szanowni Państwo,

Pragniemy poinformować, że I etap konkursu historycznego – "100. Niepodległa 1918–2018” będzie miał miejsce 11 października 2018 r. (czwartek) o godzinie 10:00 w budynku Domu Kultury w Pustkowie Osiedlu. W konkursie biorą uczniowie szkół z terenu Gminy Dębica.

I etap konkursu to pisemny test wiedzy składający się z 30 pytań (zamkniętych i otwartych). Zakres tematyczny konkursu obejmować będzie okres: od II połowy XVIII wieku i pierwszego rozbioru Polski, do Odzyskania Niepodległości i utrwalenia granic na początku lat dwudziestych XX wieku.

Szczegóły dotyczące konkursu zostały określone w oddzielnym regulaminie. Uzupełnieniem informacji konkursowej są również wykazy tematów i literatury przedmiotu. Na podstawie tej literatury zostały przygotowane zagadnienia i pytania konkursowe.

Głównym organizatorem konkursu jest Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica oraz Europejskie Centrum Pamięci i Pojednania. Partnerem w organizacji tej patriotyczno – historycznej inicjatywy, związanej z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości jest także Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie.

II etap konkursu - test ustny - zaplanowany jest na dzień 9 listopada 2018 r.

W razie wszelkich pytań służymy pomocą pod numerem tel. 887 628 900 lub email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Serdecznie zapraszamy