f

Europejskie Centrum Pamięci i Pojednania - Akcje promocyjne Gminy Dębica

akcja promocyjna GmD 2017

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa do udziału w naszych nowych akcjach promocyjnych. Jeśli są Państwo w posiadaniu starych zdjęć, chcecie podzielić się wspomnieniami, historiami z terenu Gminy Dębica bądź zajmują się Państwo rękodziełem lub wyrobami regionalnymi typu spożywczego zapraszamy do współpracy.

Akcje promocyjne, które będą realizowane w I połowie 2017 roku to:

1. Nowy, kompleksowy album gminny.

W nowym albumie planujemy opisać i zwizualizować historię Gminy Dębica, jej charakterystykę, opisy każdej z miejscowości, miejsca rekreacyjne, cykliczne imprezy, które na stałe wpisały się w nasz grafik, bazę noclegową i wiele innych przydatnych informacji oraz ciekawostek. Standardową formę urozmaicimy o historie, legendy i inne ciekawostki

z życia sołectw, a także zdjęciami- tymi historycznymi, jak i współczesnymi, którymi podzielą się z nami mieszkańcy. Album będzie wydany w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim.

Zwracamy się z prośbą do wszystkich, którzy chcieliby pomóc w tworzeniu nowego albumu

o udostępnienie wszelkich zdjęć, tekstów, pamiątek i opowieści, w których są posiadaniu. Zrobimy profesjonalne skany fotografii i tekstów. Spiszemy utkwione w głowie historie

i legendy. To będzie coś, co stworzymy wspólnie i co będzie chętnie czytane przez nas, nasze rodziny i przyjaciół.

Wszystkie osoby, które pomogą nam w kompletowaniu materiałów i tworzeniu albumu będą w nim wymienione z imienia i nazwiska, a także otrzymają egzemplarz drukowany oraz elektroniczny do własnego użytku.

Akcja zbierania materiałów będzie trwała do 30 czerwca 2017 r. Po tym terminie będziemy składać wszystko w jedną całość, żeby już końcem roku projekt był gotowy do druku.

 

2. Promocja rękodzieła oraz produktów rodzimych.

Jeśli jesteś wytwórcą produktów regionalnych, rzemieślnikiem, tworzysz oryginalną biżuterię, decoupage lub inne rękodzieło, zapraszamy do skorzystania z wyjątkowej okazji współpracy. Chcemy stworzyć bazę lokalnych twórców i promować dzieła, które są nasze, rodzime.

W wielu miejscowościach na naszym terenie żyją ludzie, którzy z pasją tworzą niezwykłe dzieła, jednak często pozostają nieznani, niezauważeni. Obserwuje się zanikanie wielu sztuk rękodzielniczych, ze względu na brak możliwości do kultywowania lokalnych tradycji,
a przecież wyroby rękodzielnicze stają się coraz bardziej popularne i wielu młodych ludzi bierze udział w przeróżnych warsztatach, aby poznać zanikającą sztukę tworzenia unikalnych przedmiotów.

Dlatego Gmina Dębica planuje promować naszych lokalnych twórców. Chcielibyśmy, aby stanowili oni ciekawą i oryginalną oprawę naszych imprez gminnych, tworzyli gadżety stanowiące wizytówkę gminną. Interesuje nas wszystko: od rzeźby, obrazów malowanych czy wyszywanych, stroików itp. po dżemy, miody i inne artykuły.

W zależności od ilości osób, które zgłoszą się do nas, będzie możliwe wydanie folderu promującego lokalne rękodzieło i produkty regionalne, w którym o swoich pasjach będą mogli opowiedzieć rękodzielnicy, twórcy ludowi oraz rzemieślnicy.

Zgłoszenia na karcie, która stanowi załącznik do niniejszego artykułu zbierane będą do 30 czerwca 2017 r.

Więcej informacji odnośnie powyższych akcji promocyjnych Gminy Dębica można uzyskać w Referacie Promocji i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi, III piętro Urzędu Gminy Dębica, ul. Stefana Batorego 13; 39-200 Dębica, tel. 146803320, kom. 783 877 333. Informacje dotyczące materiałów do albumu czy rękodzieła można przynosić osobiście, zgłaszać telefonicznie lub przesyłać na adres This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Zapraszamy do współpracy!