f

Europejskie Centrum Pamięci i Pojednania - NOC MUZEÓW

Już po raz trzeci Ekspozycja historyczno – dydaktyczna przy Górze Śmierci włączyła się w ogólnoeuropejską akcję – Międzynarodowa Noc Muzeów, w ramach której zwiedzający wieczorową porą obejrzeli wystawę stałą i czasową ekspozycji. Odwiedzający z dużym zainteresowaniem zapoznawali się z relacjami byłych więźniów z ostatnich chwil spędzonych w pustkowskim obozie pracy przymusowej. Dodatkowo zaprezentowany został reportaż TV Trwam pt. „Strzeżona tajemnica Hitlera”, dotyczący wyrzutni broni V-1 i V-2 we wsi Blizna. 

Na nocne zwiedzanie ekspozycji wybrał się także Stanisław Rokosz – wójt Gminy Dębica, zastępca wójta – Marek Mikrut oraz Marcin Ciszek – Dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica.

Aura zdecydowanie sprzyjała przygodzie z historią – w majową „noc muzealną” ekspozycję zwiedziło ponad 150 osób. 

W nocy z 16 na 17 maja już po raz trzeci Ekspozycja historyczno – dydaktyczna przy Górze Śmierci włącza się w ogólnoeuropejską akcję – Międzynarodowa Noc Muzeów, w ramach której zwiedzający będą mogli w godzinach wieczornych (18.00 – 22.00) bezpłatnie obejrzeć wystawę stałą i czasową ekspozycji. Dodatkowo zaprezentowany zostanie reportaż zrealizowany przez TV Trwam pt. „Strzeżona tajemnica Hitlera”, dotyczący wyrzutni broni V-1 i V-2 we wsi Blizna. Ponadto zwiedzający będą mieli możliwość zapoznania się z relacjami byłych więźniów z ostatnich chwil spędzonych w pustkowskim obozie pracy przymusowej.

Serdecznie zapraszamy!