f

Europejskie Centrum Pamięci i Pojednania - Upamiętnienie ofiar II wojny światowej na Górze Śmierci w Paszczynie - 28.04.2021 r.

W związku z Miesiącem Pamięci Narodowej, pragniemy wzorem lat poprzednich, serdecznie zaprosić Państwa do wzięcia udziału, w dniu 28 kwietnia 2021 r. (środa), o godz. 10.00, w uroczystym upamiętnieniu ofiar II wojny światowej na Górze Śmierci w Paszczynie.

W obecności władz samorządowych Gminy Dębica, przy asyście warty honorowej i pocztu sztandarowego żołnierzy Wojska Polskiego, a także przy słowach modlitwy za zmarłych księdza prałata Romana Woźnego - dziekana Dekanatu Pustków-Osiedle oddamy hołd wszystkim poległym za Ojczyznę.


Z wiadomych przyczyn spowodowanych pandemią COVID-19, wymiar tej uroczystości jest ograniczony.

Dlatego ze względu na obostrzenia i potrzebę zachowania dystansu społecznego, prosimy o to, aby delegacje, które wezmą udział w tym upamiętnieniu, ograniczały się do liczby dwóch osób.

Na to uroczyste upamiętnienie ofiar II wojny światowej złożą się: wspólna modlitwa za zmarłych, uroczyste złożenie wieńców, wiązanek kwiatów oraz zapalenie zniczy.

PROGRAM UROCZYSTOŚCI NA GÓRZE ŚMIERCI W PASZCZYNIE

Godz. 10:00 – Rozpoczęcie, powitanie zaproszonych Gości

Godz. 10:15 – Modlitwa w intencji Ojczyzny i ofiar II wojny światowej

Godz. 10:25 – Złożenie wieńców i zapalenie zniczy

Godz. 11:00 – Zakończenie Uroczystości


Zwracamy się z prośbą o uprzednie potwierdzenie chęci wzięcia udziału w uroczystości i przedstawienia składu Delegacji.
Zgłoszenia prosimy przekazać osobiście Organizatorom w dniu 28.04.2021 r. przed rozpoczęciem Uroczystości.
z informacją dla Organizatora w przypadku ewentualnego składania kwiatów lub wiązanki przez Delegację.

***

Pragniemy natomiast poinformować, że po zakończonych uroczystościach na Górze Śmierci w Paszczynie, będzie transmitowane drogą on-line na platformie YouTube - PIERWSZE SYMPOZJUM NAUKOWE pt. „Miejsca Pamięci Narodowej - depozytariuszem martyrologii narodów. Współczesne wyzwania, problemy i szanse rozwoju na przykładzie Europejskiego Centrum Pamięci i Pojednania”, zorganizowane o godz. 12.00 w Domu Kultury w Pustkowie-Osiedlu.

Sympozjum będzie transmitowane drogą on-line na platformie YouTube.
Link z adresem do kanału YouTube z transmisją sympozjum w dniu 28 kwietnia 2021 r., początek godz. 12.00:

www.kamery24.org/transmisja_ckib

 

Serdecznie zapraszamy